Pre firmy pre firmy
pre domácnosti Pre domácnosti
infolinka: +421 2 3300 4000 | email: office@radiolan.sk | Webm@il | Privátna zónaprihlásenie
RadioLAN
na vlnách komunikácie ))

Nastavenie Siete

 

RadioLAN logo

Zmena nastavení protokolu TCP/IP

Protokol TCP/IP určuje, ako váš počítač komunikuje s ostatnými počítačmi.

Na jednoduchšie spravovanie nastavenia protokolu TCP/IP odporúčame používať automatizovaný protokol DHPC (Dynamic Host Configuration Protocol). Protokol DHCP automaticky priraďuje adresy IP počítačom v sieti, ak ho sieť podporuje. Ak používate protokol DHCP, nemusíte meniť nastavenie protokolu TCP/IP, keď premiestnite počítač na iné miesto, a protokol DHCP nepožaduje od používateľa manuálnu konfiguráciu nastavenia protokolu TCP/IP, napr. konfiguráciu DNS (Domain Name System) a služby Windows Internet Name Service (WINS). Ak chcete povoliť protokol DHCP alebo zmeniť nastavenie protokolu TCP/IP, vykonajte tieto kroky:

 1. Ak chcete otvoriť ovládací panel Sieťové pripojenia, kliknite na tlačidlo Štart a potom kliknite na položku Ovládací panel. Do vyhľadávacieho poľa zadajte text adaptér a potom v Centre sietí kliknite na položku Zobraziť sieťové pripojenia.

 2. Kliknite pravým tlačidlom myši na pripojenie, ktoré chcete zmeniť, a potom kliknite na položku VlastnostiAk sa zobrazí výzva na zadanie hesla správcu alebo potvrdenie, zadajte heslo alebo potvrďte akciu.

 3. Kliknite na kartu Sieť. V časti Toto pripojenie používa tieto položky kliknite na položku Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4) alebo na položku Internet Protocol Version 6 (TCP/IPv6) a potom kliknite na položku Vlastnosti.

  Dialógové okno Sieťové pripojenie - vlastnosti
 4. Ak chcete zadať adresu IP protokolu IPv4, vykonajte niektorú z nasledujúcich akcií:

  • Ak chcete získať nastavenie IP automaticky pomocou protokolu DHCP, kliknite na položku Získať adresu IP automaticky a potom na tlačidlo OK.

  • Ak chcete zadať adresu IP, kliknite na položku Použiť túto adresu IP a potom do polí Adresa IP, Maska podsiete a Predvolená brána zadajte nastavenie adresy IP.

 5. Ak chcete zadať nastavenie adresy IP protokolu IPv6, vykonajte niektorú z nasledovných akcií:

  • Ak chcete získať nastavenie IP automaticky pomocou protokolu DHCP, kliknite na položku Získať adresu IPv6 automaticky a potom na tlačidlo OK.

  • Ak chcete zadať adresu IP, kliknite na položku Použiť túto adresu IPv6 a potom do polí Adresa IPv6, Dĺžka predpony podsiete a Predvolená brána zadajte nastavenia adresy IP.

 6. Ak chcete zadať nastavenie adresy servera DNS, vykonajte niektorú z nasledovných akcií:

  • Ak chcete získať adresu servera DNS automaticky pomocou protokolu DHCP, kliknite na položku Získať adresu servera DNS automaticky a potom na tlačidlo OK.

  • Ak chcete zadať adresu servera DNS, kliknite na položku Použiť tieto adresy servera DNS a potom do polí Preferovaný server DNS a Alternatívny server DNS zadajte adresu primárneho a sekundárneho servera DNS.

  Dialógové okno vlastností protokolu Internet Protocol Version 4 (TCP/IPv4)
 7. Ak chcete zmeniť rozšírené nastavenie DNS, WINS a IP, kliknite na položku Spresniť.

Poznámka

Ak chcete nainštalovať protokol IPv4, spustite ako správca príkazový riadok, zadajte netsh interface ipv4 install a potom stlačte kláves Enter.

späť
Programy Komplet Plus
Komplet Plus S
Komplet Plus M
Komplet Plus L
Komplet Plus XL
Akciové programy
Doma S
Doma M
Doma L
Doma XL
Novinky

Spolu so zrýchlením stávajúcich programov sme spustili celkom novú ponuku. Skvelé programy Doma S, M, L a XL si môžete objednať už od 4,90,- mesačne a surfovať až rýchlosťou 26 Mb.

21. February 2016

Od 20.2.2016 sme pre Vás pripravili navýšnie rýchlosti programov Light, Easy, Medium a Ultra. Teraz surfujete až o skvelých 40% rýchlejšie.

20. February 2016

Neustále rozširujeme pokrytie a preto aby sme k Vám boli bližšie otvárame aj nové pobočky. K Myjavskej sme pridali Dunajskú Stredu a Trenčín. Pripravujeme aj pobočku v Trnave, ktorú plánujeme otvoriť v marci. Tešíme sa na Vašu návštevu.

16. February 2016

Opäť sme pre Vás znížili ceny hovorov VoIP. Preto teraz môžete telefonovať ešte výhodnejšie. Pozrite si novú tarifu.

staršie
archív
Infolinkai
phone  02 / 3300 4000
email  office@radiolan.sk
Nahlasovanie porúch / tech. podpora
phone  02 / 3300 4111
email   radiolan podpora